MENU

Patrycja Piekutowska

Światowej sławy skrzypaczka – solistka i pedagog, doktor habilitowana sztuk muzycznych, promotorka kultury polskiej na świecie, menadżer.

Od czerwca 2019 r. do października 2020 była prezesem zarządu Fundacji K.I.D.S. Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali, w której działała na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka łącząc świat biznesu, sztuki i medycyny.

W ciągu minionego roku jej działania na rzecz Instytutu “Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”, którego jest ambasadorem, doprowadziły do pozyskania przez nią w świecie biznesu ok. 2,5 mln zł.
Ambasadorka Centrum Zdrowia Dziecka. Jest pomysłodawcą i organizatorem bezprecedensowych wydarzeń artystyczno-biznesowych “Wielcy Artyści Małym Pacjentom”, dzięki którym udało się pozyskać kolejne środki na modernizacje w CZD. Były to dwa koncerty największych światowych gwiazd opery występujących z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej. Artystka prowadziła obydwa wydarzenia, a zgromadziły one za każdym razem ponad tysięczną publiczność. Ranga, rozgłos, a przede wszystkim znakomity wynik finansowy na rzecz szpitala spowodowały, że Patrycja Piekutowska znalazła się w plebiscycie organizowanym od 18 lat przez Puls Medycyny będąc na liście 100 najbardziej wpływowych osób w kategorii ochrony zdrowia 2019 roku.