MENU

Agata Grenda

Przez 15 lat menedżerka kultury i projektów międzynarodowych, specjalizująca się w dyplomacji publicznej – była wicedyrektorką, a następnie dyrektorką Instytutu Kultury Polskiej w Nowym Jorku, przez cztery lata szefowała też Departamentowi Kultury w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

Obecnie prowadzi własną firmę Grenda Produkcja. Kultury, w której łączy pracę dla kultury i biznesu w obszarze PR, produkcji, copywritingu, fundraisingu i warsztatów. Wśród jej klientów znaleźli się m.in.: Miasto Poznań, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, agencja V5 Group (dla Grupy Tubądzin), FANDOM, Estrada Poznańska, Szkoła Baletowa Anny Niedźwiedź, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu, festiwal Jazz Juniors, portal lubimyczytac.pl i inni.

Od dwóch lat prowadzi warsztaty z budowania i pielęgnowania sieci kontaktów pt. „Mam plecy i nie zawaham się ich użyć”, a także warsztaty z zakresu savoir vivre i etykiety w biznesie i instytucjach oraz zagadnień związanych z zarządzaniem kulturą.